Ознака: воздушна одбрана

Бајден на Зеленски му вети донација од напредни системи за воздушна...

Во телефонски разговор синоќа, американскиот претседател Џо Бајден му вети на претседателот Володомир Зеленски продолжување на “континуираната поддршка за Украина потребна за нејзина одбрана, вклучувајќи...