Ознака: TЕНИС

Алкараз одново е прв, Надал по 18 години не е меѓу...

На Алкараз нема да му биде лесно да го задржи првото место, оти на турнирот во Мајами ќе брани 1.000 бода и само доколку...

Ѓоковиќ и Циципас ќе играат за трофејот и за првото место...

Ѓоковиќ ќе игра за 10-та гранслем-титула на Австралија опен, 22. вкупно, а Циципас за својата прва. Двајцата играа меѓу себе во финале на гранслем-турнир...