Ознака: руски амбасадор

Бербок го повика рускиот амбасадор на разговор, поради осомничените за шпионажа

Шефот на германската дипломатија Аналена Бербок го покани рускиот амбасадор во Берлин, Сергеј Нечаев, на разговор во врска со приведувањето на две лица осомничени...

Баздникин: Решението за Косово треба да се бара во рамките на...

Решението за состојбите на северот на Косово треба да се бара во рамките на Резолуцијата 1244 на ОН, изјави денеска во Прилеп рускиот амбасадор...

Милевски: Ако има грам совест, рускиот амбасадор сам треба да ја...

Министерот за локална самоуправа, Горан Милевски во гостување во вечерашната емисија „Само вистина" истакна дека рускиот амбасадор во земјава сам треба да ја напушти...