Ознака: повикан на разговор

Бербок го повика рускиот амбасадор на разговор, поради осомничените за шпионажа

Шефот на германската дипломатија Аналена Бербок го покани рускиот амбасадор во Берлин, Сергеј Нечаев, на разговор во врска со приведувањето на две лица осомничени...