Ознака: Оланд

Оланд: Путин не е луд, туку е радикално рационален

Поранешниот француски претседател Франсоа Оланд изјави дека рускиот претседател Владимир Путин не е луд, туку радикално рационален лидер, кој е убеден дека западните земји...