Ознака: Обединетото

„Телеграф“: Обединетото Кралство е на работ на револуција

Западни медиуми со апокалиптични сценарија за Велика Британија Велика Британија е на работ на револуција, пишува „Телеграф“, образложувајќи дека односот на младите кон политиката во...

„Би-би-си“ нарача анкета и јавно мислење за популарноста на монархијата

Популарноста на кралското семејство достигна кулминација околу 2011-2012 година, во ерата на свадбата на принцот Вилијам и Кејт и дијамантскиот јубилеј на кралицата. Севкупните...

Кралот и кралицата ќе бидат крунисани во Вестминстерската опатија

На крунисувањето ќе присуствуваат околу 2.000 гости, вклучувајќи и членови на кралското семејство, шефови на странски држави и други достоинственици, а меѓу нив и...