Ознака: Мицковки

Средба Ковачевски и Мицкоски – во средината на неделата

Во среда би требало да се одржи средбата на премиерот и лидер на СДСМ Димитар Ковачевски и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Според информациите...