Ознака: меѓународна мрежа

Македонци вплеткани во меѓународен криминал: шверцувале кокаин заедно со Грци и...

Сузбиена е меѓународна организирана криминална група, спречен шверц на 105 килограми кокаин во Грција, организиран од македонски државјани, објави МВР. Портпаролот на МВР, Тони Ангеловски...