Ознака: Мавзолејот

Нема да се отстрани телотo на Ленин од Мавзолејот во Москва

Не се планира отстранување на балсамираното тело на Владимир Илич Ленин од Мавзолејот на Црвениот плоштад во Москва, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков,...