Ознака: „Македонијо во срце те носиме“

ФОТО: И Скопје пееше со срце за Македонија!

И пред салата „Расадник“, во Кисела Вода, вчеравечер имаше голем број посетители со македонски знамиња во рацете, кои доаѓаа со своите семејства. Се собраа...

Вo четврток проектот „Македонијо во срце те носиме“ ја заокружува приказната...

Караванот „Македонијо во срце те носиме“ во четврток (12 октомври) доаѓа во Скопје. По Штип, Велес, Битола, Прилеп, Кочани, Тетово и Кавадарци убавата македонска...

„Македонијо во срце те носиме“ во недела патува во Кавадарци

Во недела (8 октомври) убавата македонска песна ќе се слуша во Тиквешијата, а така е затоа што во самата завршница на овој дел од...

Паркот на револуцијата во Тетово беше претесен, за Македонија се пееше...

Паркот на револуцијата во Тетово вчеравечер беше претсен да ги собере сите тетовчани кои сакаа да присуствуваат на концертот „Македонијо во срце те носиме“,...

Песните од проектот „Македонијо во срце те носиме“ утре ќе се...

Полека се ближиме кон големото финале, односно заокружувањето на овој, есенски дел од приказната наречена „Македонијо во срце те носиме“ и последниот концерт во...

Караванот „Македонијо во срце те носиме“ утре патува во Кочани!

Караванот „Македонијо во срце те носиме“ во недела патува во Кочани! По одличните концерти во Штип, Битола, Велес и Прилеп караванот „Македонијо во срце те носиме“ во...

Караванот „Македонијо во срце те носиме“ во среда гостува во Прилеп!

По Штип, Битола и Велес караванот „Македонијо во срце те носиме“ оваа среда (27 септември) патува во Прилеп. Концертот е со почеток во 20...

Бојана Скендеровски: Ние пејачите со песна го браниме своето!

Почна серијата концерти од музичкиот проект „Македонијо во срце те носиме“ Серијата концерти на музичкиот проект „Македонијо, во срце те носиме“ почна во Штип на...

Претставен проектот „Македонијо во срце те носиме“ со 12 патриотски песни...

Го означуваме стартот на нашиот музички проект „Македонијо во срце те носиме“, што содржи 12 преработки на едни од најубавите македонски патриотски песни, што...