Ознака: Љупчо Палевски

Укинат притворот за возачот на Љупчо Палевски

Укинат му е притворот на Стефан Димковски кој е осомничен за помагање при бегството на Љупчо Палевски-Палчо, главниот осомничен за убиствата на Вања Ѓорчевска...

Доказите за убиството на Вања се обезбедени, чекаме екстрадиција на Палевски,...

Државниот обвинител Љупчо Коцевски вели дека во обвинителската кариера истражувал многу злосторства, но како убиството на Вања Ѓорчевска немал видено. Тој изрази надеж дека...

Екстрадицијата на Љупчо Палевски ќе се случи скоро, не е спорна...

Претседателот Стево Пендаровски, во интервју за „Тема на денот“ на телевизија „Сител“, говорејќи за случајот со осомничениот за двојно убиство, Љупчо Палевски – Палчо,...

На Палевски му се одредени 40 дена затвор во Беликесир

На Љупчо Палевски му е одреден привремен затвор во траење од 40 дена во казнено-поправната установа „Беликесир“ со цел да се обезбеди екстрадиција во...

Досега нема дополнителна информација за екстрадицијата на Палевски, посочи Лога

Министерот за правда, Кренар Лога денеска во изјава за медиумите прашан до каде е процесот за екстрадицијата на првоосомничениот за убиствата на Вања Ѓорчевска...

Екстрадицијата на Палевски ќе трае неколку месеци, велат од Министерството за...

Постапката за екстрадиција на Љупчо Палевски, првоосомничениот за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, ќе трае неколку месеци, информираат од Министерството за правда....

Пендаровски испратил порака до кабинетот на Ердоган за екстрадицијата на Палевски

Претседателот Стево Пендаровски во текот на вчерашниот ден испратил порака до кабинетот на турскиот колега Реџап Таип Ердоган, во врска со екстрадицијата на осомничениот...

Пендаровски ќе се обрати до Ердоган за забрзување на екстрадицијата на...

Претседателот Стево Пендаровски посочи дека размислува во следните денови да испрати порака до турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, за да се случи побрзо екстрадицијата...

Одреден 40-дневен екстрадициски притвор за Љупчо Палевски

На Љупчо Палевски одреден му е 40-дневен притвор додека се чека неговата екстрадиција од Турција, информираат од Министерството за правда. Тој е првоосомничен за...

Изготвено барањето за екстрадиција на Љупчо Палевски од Турција

Основното јавно обвинителство - Скопје го изготви барањето за екстрадиција на Љупчо Палевски - Палчо од Турција. Палевски, првоосомничениот за убиствата на 14-годишната Вања...