Ознака: Курти-Вучиќ

Борел ги повика Вучиќ и Курти на итен состанок во Брисел

Потпретседателот на Европската комисија и шеф на службата за надворешни работи на ЕУ, Жосеп Борел, ги покани српскиот претседател Александар Вучиќ и косовскиот премиер...