Ознака: Куќата на славните на рокенролот

Куќата на славните ги објави кандидатите за 2023 година

Починатиот поп-пејач Џорџ Мајкл, 89-годишната икона на кантри-музиката Вили Нелсон и раперката Миси Елиот се меѓу првите кандидати за оваа година за Куќата на...