Ознака: Кратки вести

Кратки вести

Подготвил: Mарјан Велевски Хавана - Куба ги легализира истополовите бракови, откако граѓаните гласаа за семејниот законик, со што се зголемува заштитата на малцинствата на островот,...

Кратки вести

Германскиот канцелар Олаф Шолц, францускиот претседател Емануел Макрон и италијанскиот премиер Марио Драги вчера ја посетија украинската престолнина Киев, во нивната прва посета по...

Кратки вести

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека ќе бидат потребни неколку години пред да може Западот да престане да користи руска нафта и гас. Русија...