Ознака: ИРД Инжинеринг

Обвинителството отвори предмет по допрен глас за изградбата на автопатите на...

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција (ОЈОГОКК), следејќи ги информациите по медиумите поврзани со изградбата на автопатите на коридорите 8...

Потпишан договор со ИРД Инжинеринг за надзор на изградбата на четири...

Почнува преговарачкиот процес со американско-турскиот конзорциум „Бехтел и Енка“ за изградба на четири автопатски делници во должина од над 120 километри на коридорите 8...