Ознака: Ијан

Ураганот „Ијан“ повторно зајакна, се приближува до Јужна и Северна Каролина

Ураганот „Ијан“ повторно зајакна и денеска ќе се приближи до брегот на Јужна Каролина, објави Националниот центар за урагани (НХЦ). „Ијан“, кој ослабна до тропска...

На Флорида ќе ѝ бидат потребни години за да закрепне од...

Рон ДеСантис, гувернерот на Флорида, ја опиша како историска штетата која ураганот „Ијан“ ја предизвика во јужната американска држава. Тој рече дека ќе бидат...