Ознака: „Идризово“

Приведени 17 припадници на затворската полиција од „Идризово“, постои сомнение за...

Одделот за сузбивање на организиран и криминал во Министерството за внатрешни работи по повеќемесечна истрага поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство за гонење...

Прекинат штрајкот со глад на 213 осуденици во „Идризово“, биле посетени...

Вкупно 213 осуденици од полуотвореното одделение во „К.П.У. „Идризово“ го прекинаа попладнево штрајкот со глад кој го почнаа изутрината, потврди за МИА заменик-директорот на...

Осуденици од „Идризово“ најавуваат штрајк со глад, бараат средба со народниот...

Осуденици од Казнено-поправната установа „Идризово“ бараат средба со Народниот правобранител и со Хелсиншкиот комитет, а во спротивно од утре најавуваат штрајк со глад. Од управата...

Јанакиески спроведен во „Идризово“: Не се чувствувам безбедно, но ќе се...

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, правосилно осуден за „Титаник“, е однесен во затворот „Идризово“. Тој за „Макфакс“ посочи дека не се...

Петровска: Армијата е ангажирана во „Идризово“ како поддршка на припадниците на...

Кризната состојба во КПД „Идризово“ ќе трае 30 дена до 5 јули и таа е воведена согласно процедурите, како резултат на потребата од соодветен...

МВР бара затвореникот што со пукање избега од „Идризово“ да одговара...

Полицијата поднесе кривична пријава против 37-годишник од Тетово со иницилијали Б.М. за бегството од затворот „Идризово“ во јануари, објавува „Макфакс“. МВР бара тој да одговара...

Катица Јанева работи во затворската библиотека, пак користела велигденски викенд

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева и годинава користела продолжен празничен викенд, исто како и минатата година. Новиот директор на затворот „Идризово“, Зоран Јовановски, за...

Каде завршувала ископаната земја од тунелот во „Идризово“: Спасовски информира за...

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вели дека се преземаат опсежни истражни мерки за расветлување на случајот во кој беше спречено организирано бегство од...

Избеганиот затвореник издржувал 21-годишна казна, полициското возило било пресретнато

При синоќешното спроведување на осуденикот Б.М. (36) од КПУ „Идризово“ во Ургентниот центар „Мајка Тереза“ поради повреда на десната рака, службеното возило на Затворската...

Затвореник се обидел да внесе хероин во „Идризово“ на враќање од...

Министерството за внатрешни работи и затворската полиција вечерва во затворот Идризово запленија хероин пронајден кај затвореник кој се обидел да го внесе кога се...