Ознака: Гроси

Гроси загрижен поради можноста Израел да ги нападне иранските нуклеарни постројки

Директорот на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) Рафаел Гроси изјави дека е загрижен поради можноста од израелски напад врз иранските нуклеарни постројки, но...

Преземени се мерки за стабилизација во нуклеарната централа Запорожје, истакна Гроси

Директорот на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) Рафаел Гроси денеска изјави дека се преземени мерки за стабилизирање на ситуацијата во нуклеарната централа Запорожје...

Гроси повторно се упати кон Запорожје, ситуацијата околу централата ја оцени...

Скај њуз Првиот човек на Агенцијата на ОН за атомска енергија, Рафаел Гроси, денеска тргна во посета на нуклеарната централа Запорожје, во југоисточна Украина, која...

Си играме со оган, да се формира посебна зона околу нуклеарката,...

Генералниот директор на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) Рафаел Гроси повторно предупреди за опасноста по рускиот удар врз украинската нуклеарна централа во Запорожје. -Секогаш...

Ќе спроведеме независна проверка на руските обвинувања за „валкана бомба“, вели...

На официјално барање од Киев Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) неделава ќе посети две украински локации за да ги проверат обвинувањата на рускиот...

Москва е отворена за дијалог за нуклеарната централа во Украина, му...

Рускиот претседател Владимир Путин го извести шефот на нуклеарната агенција на ОН, Рафаел Гроси дека е „отворен за дијалог“ за нуклеарната централа Запорожје на...

Последниот реактор во нуклеарната централа Запорожје е во режим на ладно...

Шефот на МААЕ потврди дека последниот оперативен реактор во нуклеарната централа Запорожје е во режим на ладно исклучување. Генералниот директор на Меѓународната агенција за атомска...

Гроси: Не можеме да утврдиме кој ја гранатираше нуклеарната централа Запорожје

Директорот на Меѓународната агенција за нуклеарна енергија (МААЕ), Рафаел Гроси, изјави дека не може да се утврди кој ја гранатирал украинската нуклеарна централа Запорожје,...