Ознака: евтина тарифа

Се прават последните анализи околу евтината дневна тарифа на струјата, истакна...

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) Марко Бислимоски како позитивно го оценува намалувањето на маржата за пренос на електрична енергија, но вели дека...

Без граѓанско -институционална синергија кога е во прашање електричната енергија

Откако граѓаните конечно ја дочекаа евтината тарифа на струјата, не стигнаа ниту да ѝ се израдуваат, бидејќи пристигна уште една, овој пат разочарувачка вест...

Евтината тарифа на струјата ќе биде одлична вест за граѓаните, особено...

Евтината дневна тарифа на електричната енергија започнува со примена од 1 декември во периодот од 13 до 15 часот и во првите 10 дена...

До крајот на декември сите достапни броила на ЕВН ќе бидат...

При крај сме со подготовките и како што ветивме до 1 декември годинава се ќе биде подготвено за воведување евтина дневна тарифа на електричната...

За два дена ќе биде објавена цената за струјата, за која...

Вицепремиерот Фатмир Битиќи вели дека за два дена ќе биде објавена цената за струјата, за која што се дискутира зад затворена владина седница. - Ако...

Се анализираат барањата за цената на струјата, ќе се обидеме да...

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) во моментов ги анализира барањата поднесени од енергетските компании за цената на електричната енергија на регулираниот...

Бектеши: Евтината тарифа од 22 до 7 часот нема да се...

Нема да има никаква измена во делот на евтината тарифа од 22:00 – 07:00 часот, ќе се интервенира само во високата тарифа, рече денеска...