Ознака: ЕП жени

ФОТОГАЛЕРИЈА – Македонските ракометарки поразени од Франција на почетокот на ЕП...

Македонската женска ракометна репрезентација вечерва загуби од Франција со 14-24 во својот прв настап на Европското првенство 2022. Избраничките на селекторот Љубомир Савевски, натпреварот во...

Чест и задоволство е да бидеме организатори на најголемиот спортски настан...

Претседателот на Ракометната федерација на Македонија, Живко Мукаетов, денес на прес-конференција, рече дека е чест да се биде организатор на сениорското Европско првенство. – Во...