Ознака: Дњепар

Украина: 20 лица ранети во воздушен напад врз градот Дњепар

Во воздушен напад врз Дњепар во центарот на Украина синоќа се ранети 20 лица, од кои три потешко се деца, соопштија украинските власти. Украинскиот...

Запрена спасувачката акција во Дњепар, 20 лица и натаму се водат...

Тимовите за вонредни состојби ја прекинаа потрагата по исчезнати лица под урнатините на високата станбена зграда погодена од руски проектил во украинскиот град Дњепар...