Ознака: „Берлинер цајтунг“

„Берлинер цајтунг“ под истрага за оддавање тајни откако ги објави плановите...

Германските власти во четвртокот отворија истрага за оддавање тајни откако германски весник објави доверливи информации за можна посета на украинскиот претседател Володимир Зеленски на...