Ознака: антидрон системи

Катар за една милијарда долари ќе купи американски антидрон системи

Американскиот Стејт департмент одобри потенцијална продажба на систем против беспилотни летала на Катар, во вредност од една милијарда долари, објави Пентагон. Главни изведувачи на работите...