Ознака: Џон Ленон

Необјавена снимка со Џон Ленон се продаде за 79,000 долари на...

Аудио касета од интервју со Џон Ленон и Јоко Оно, вклучително и песна која никогаш не била објавена, а снимена во текот на нивната...

Необјавена снимка од Џон Ленон се продава на аукција во Копенхаген

Аудиокасета на која има снимен разговор со Џон Ленон и Јоко Оно додека двајцата ја посетиле Данска во 1970 година и досега необјавена песна...

Необјавени снимки на Џон Ленон и Јоко Оно во новиот...

Како најава за повторното објавување на првиот албум на Џон Ленон и неговата животна партнерка, јапонската концептуална уметница Јоко Оно, деновиве е објавено видео...

Јоко Оно покрена тужба против поранешен асистент на Џон Ленон

Јоко Оно го тужи поранешниот личен асистент на нејзиниот покоен сопруг Џон Ленон, тврдејќи дека тој повторно се обидел да профитира од нејзиното семејство...

Книгата за Џон Ленон за која зборува целиот свет

Љубовниците на Џон Ленон ги избирала Јоко Оно, а тој завршил во кревет и со Дејвид Боуви Неодамна излезе контроверзната книга „Кој го уби Џон...

Шон Ленон ќе го одбележи роденденот на својот починат татко Џон

Синот на легендарниот музичар Џон Ленон, Шон Оно Ленон, за првпат го интервјуираше sер Пол Макартни за односите со неговиот татко, а разговорот ќе...

Откривањето на мотивот го задржа убиецот на Џон Ленон во затвор

На Марк Дејвид Чепмен, кој го застрела и усмрти Џон Ленон, легендарниот вокалист на „Битлси“, минатиот месец, по 11-ти пат му беше одбиено барањето...

Џон Ленон – најголемата рокенрол-бунтовна приказна

Денес ќе ви го претставам рок-поетот, сонувач и симбол на вечна инспирација - Џон Ленон. Поетскиот портрет за него, како рок-икона на бунтовните 1960-ти,...

Самослик на синовите на Џон Ленон и на Пол Макартни

Шон Оно Ленон и Џејмс Макартни, синовите на познатите Џон и Пол од „Битлс“, објавија заеднички самослик на Инстаграм, што кај многумина ќе побуди...