Ознака: Џеф Бесоз

Фотографија стара 17 години потсети на времето кога Безос и Маск...

Фотографија стара 17 години на која Џеф Безос и Илон Маск сѐ уште не се ривали, неодамна беше споделена на Твитер. Фотографијата е направена...

Зошто Маск и Безос сакаат да избегаат од Земјата?

Илон Маск и Џеф Безос, двајцата најбогати луѓе на Земјата, имаат повеќе од 350 милијарди долари комбинирано богатство и управуваат со две од најбогатите...

Безос се фати во костец со најбогатиот човек во Индија на...

Поранешниот извршен директор на „Амазон“, Џеф Безос, влезе во судски спор со најбогатиот човек во Индија, Мукеш Амбани, кој е извршен директор на „Рилајанс“....