Ознака: шаховска репрезентација

Шахистите загубија од Хрватска, a шахистките од Италија

Подмладената машка шаховска репрезентација на Македонија го доживеа и вториот пораз на 23. Европско екипно првенство (ЕП), кое во девет кола се одржува во...

Најдобрите македонски пласмани останаа во Пловдив

На екипното Европско првенство во Батуми машката шаховска репрезентација на Македонија го освои 33-то место со седум, а женската 32-то место со три освоени...

Максимален пораз од Грузија, шахистките ремизираа со Велс

Македонската машка шаховска репрезентација (2.514 просечен рејтинг, рангирана 43-та), го доживеа третиот, втор во низа, а прв пораз со максимални 0-4 на 43. Шаховска...

Шахистите моќни против Уругвај, шахистките не го изненадија Бразил

Македонската машка шаховска репрезентација (2.514 просечен рејтинг, рангирана 43-та), ја забележа и третата победа, а втора во низа на 43. Шаховска олимпијада (ШО), која...