Ознака: црна листа

Јакимовски имал одредени сознанија за неговото ставање на црната листа, ќе...

За наводите поради кои од Стејт департментот е ставен на црната листа, Стевчо Јакимовски, лидер на ГРОМ и кандидат за претседател на државата, изјави...

Јакимовски поднесе кривична пријава против непознато лице за ставањето на „црната...

Актуелниот градоначалник на Општина Карпош, лидер на ГРОМ и претседателски кандидат на партијата Стевчо Јакимовски денеска до Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал...

Законот за рестриктивни мерки тема за контрирање по последното проширување на...

Последното проширување на американската црна листа со функционери од земјава повторно ги вкрсти власта и опозицијата околу Законот за рестриктивни мерки. СДСМ обвинува дека...

САД ќе продолжат да ги именуваат функционерите вклучени во корупција, истакна...

Именувањата на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева и актуелниот претседателски кандидат и градоначалник Стевчо Јакимовски не треба никого да изненадуваат, вели американската амбасадорка Анџела...

Катица Јанева и Стевчо Јакимовски завршија на црната листа на САД

Поради вмешаност во значителна корупција американскиот Стејт департмент денеска именува повеќе функционери од Западен Балкан на „црна листа“, меѓу кои и поранешната специјална главна...

Грковска очекува и се надева дека црната листа на САД ќе...

Вицепремиерката задолжена за политики на добро владеење Славица Грковска, по разговорите во Одделот за правда на САД во Вашингтон, изјави дека очекува американската црна...

О’Брајан: Целта на „црната листа“ е да видиме промена во однесувањето...

Прашањето за улогата на санкциите на САД во борбата против корупцијата е малку сложено и целта е да видиме промена во однесувањето на поединците...

Едвард Џозеф: Црната листа на САД е порака која паметните политичари...

Црната листа на САД опфаќа политичари и тоа е порака која паметните политичари би требало да ја сфатат, особено сега пред најавените избори, смета...

Забранетото македонско знаме на Австралија опен било ненамерна грешка, соопшти МНР

По објавувањето на веста дека државното знаме на Македонија се најде во групата на „забранетите” знамиња на тенискиот гранслем-турнир Австралија опен, меѓу кои се...

Македонското знаме на „црна листа“ на Австралија опен?

Државното знаме на Македонија се најде во групата на „забранетите” знамиња на  тенискиот гранслем-турнир Австралија опен, меѓу кои се руското, белоруското, палестинското и израелското,...