Ознака: Флик

Флик најплатен селектор на СП 2022

АНАЛИЗА НА „ФАЈНАНС ФУДБАЛ“ Селекторите на фудбалските репрезентации ретко кога добиваат поголемо внимание како тренерите на врвните европски клубови, но тоа ќе се смени наскоро,...

Флик како Гвардиола, Баерн сѐ поблиску до осма титула во низа

Лидерот Баерн направи голем чекор кон освојување на титулата во фудбалската Бундес-лига, победувајќи ја во дербито на гости второпласираната Борусија Дортмунд со 1-0, со...