Ознака: уривање

Уривање на уставниот (економски) поредок

Очигледно е дека во сите овие изминати години отсуствува силно манифестирана политичка волја за спречување на „сивите“ економски текови, кои го спречуваат и општиот...

Евакуирани 30 објекти во Марсеј по уривањето на две згради во...

Осум лица не одговараат на повиците и се верува дека се под урнатините на двете згради што се урнаа во вчерашната експлозија во Марсеј,...

Се урна станбена зграда во Марсеј, постојат сомнежи за експлозија

Најмалку пет лица се повредени при уривање на четирикатница во центарот на Марсеј, а според градоначалникот тој број може да биде поголем. Марсеј е...

Уривањето на АСНОМ – уривање на Македонија

Секој малку учен човек знае дека ако не постоеше Илинден 1903-та, не ќе постоеше АСНОМ 1944-та, ако не постоеја и едниот и другиот историски...

Уривање на системот и револуција на умот

Уривањето на правниот поредок во Македонија беше процес што го генерираа и предводеа Соединетите Американски Држави во содејство со Европската Унија. Тоа уривање беше...

Почна уривањето на старата конструкција на Универзална сала

Универзална сала започнува да го добива своето ново лице, сподели градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов на својот Фејсбук профил. Според најавите од Град Скопје целиот...

Објавен моментот на уривање на зградата во Мајами Бич

Апартманска зграда од 12 ката се сруши во Сурфсајд во близина на Мајами Бич за само неколку секунди, покажуваат снимките што се појавија на...

Дел од огромната кинеска ракета ќе се урне некаде на Земјата

Дел од огромната ракета што го лансира првиот кинески модул за вселенската станица „Тијанх“ паѓа назад на Земјата, а не е познато на која...

Маж влезе меѓу столбовите за време на уривање на дивоградбата кај...

Средовечен маж се качи меѓу разурнатите столбови на дивоградбата пред „Мавровка“ за време на уривањето. Тој успеа да влезе во карабината, зеде парче од...

Продолжува бранот на протести во Америка, се уриваат статуи

Демонстрациите во САД продолжуваат поради убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Во сојузната држава Вирџинија демонстрантите обезглавија четири статуи, меѓу кои беа и статуите на...