Ознака: страница

Чекор напред за подобри услови за лицата со посебни потреби

Мисија на фондација „Ице Бегов“ е преку многу вакви проекти во ова динамично живеење да се овозможи овие лица да добијат поквалитетен живот и...

Волонтерите на Црвениот крст продаваа колачиња да им помогнат на социјално...

Хумана страница: Во Кичево Волонтери на Црвениот крст од Кичево реализираа хуманитарна акција во која се вклучија голем број членови на оваа хуманитарна организација. Тие во...

Инклузивната сликовница „Другарите од Зоолошката градина“ во детските раце

Хумана страница Во саботата напладне, во Скопје, беше претставена инклузивната сликовница „Другарите од Зоолошката градина“ на авторката Гордана Симоновска-Момироска. Минатата година таа нѐ израдува со...

ООУ „Лазо Трповски“ дел од меѓународен проект за заштита на биолошка...

ЗЕЛЕНА СТРАНИЦА Проектот на учениците од 9-б одделение од ООУ „Лазо Трповски“ од Скопје, „Инвазивни растенија и животни во Општина Карпош по течението на реката...

Чукнете во дрво и донирајте за болните деца!

Хумана страница Доколку сѐ уште не сте го сториле тоа, вклучете се во хуманитарната акција на познатата македонска компанија „Алкалоид“. Ви откриваме како да го...

Бајден отворил веб-страница за претседателска транзиција

Кампањата на американскиот демократски претседателски кандидат Џо Бајден отвори веб-страница за претседателска транзиција, пренесува ТАСС. Според пораката објавена на веб-страницата, „гласовите сè уште се...

Симболично пријателство или нова американска страница за Балканот

По потпишувањето на септемврискиот договор за нормализација на економските односи меѓу Србија и Косово, во канцеларијата на американскиот претседател Доналд Трамп, во Белата куќа,...

Едно добро привлекува друга добрина!

Наставничката по одделенска настава во едно скопско училиште, која ни го напиша ова писмо, сакаше да остане анонимна, а името на девојчето за кое...