Ознака: сопруга

Ковачевски негира конфликт на интереси за договорот со компанијата на неговата...

Премиерот Димитар Ковачевски смета дека нема конфликт на интереси со владината одлука компанијата, каде што има удел неговата сопруга, да дооформи градежна парцела во...

Има право да инвестира свои средства, одговори Ковачевски на Ласовска за...

Секој граѓанин во државава има право да инвестира свои сопствени средства. Тоа не исклучува никого, рече премиерот Димитар Ковачевски во одговор на прашање од...

Гостиварец со дрвен предмет ја нападнал сопругата

Против 61-годишен гостиварец е поднесена кривична пријава поради сомнение за семејно насилство, соопшти полицијата. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар има поднесено кривична пријава против...

Гостиварец со нож ги нападнал својата сопруга и ќерка

Гостиварското основно јавно обвинителство поднесе обвинение против 59-годишен жител на селото Форино за кого постои сомнение дека сторил кривично дело загрозување на сигурноста. Тој е...

Велешанец физички ја нападнал сопругата

43-годишен велешанец е приведен поради сомнение дека физички и со остар предмет ја нападнал неговата сопруга. Според информации од МВР, вчера, во 16.40 часот, полициски...

Стружанец ја убил сопругата со нож и се обидел да се...

Стружанец ја убил својата 34-годишна жена по расправија. Убиството се случило доцна вечерва. Според првичните информации од увидот на полицијата, жената била бодена со...

Гостиварец повикал полиција откако бил нападнат од неговата сопруга

Во попладневните часови на 13 март, гостиварец во полиција пријавил дека претходно истиот ден во угостителски објект во Гостивар бил физички нападнат со тврди...

Гостиварецот кој со секира ја уби сопругата ќе одговара за свирепо...

По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен акт против гостиварецот кој со секира ја уби својата сопруга. Тој ќе одговара за...

Бугарски медиум тврди дека Мицкоски е оженет со Бугарка

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, е оженет со Бугарка, напиша бугарската новинска агенција „Бгнес“. - Стевица Јанева, која е сестра на сопругата на Христијан Мицкоски,...

Уапсена сопругата на Навални на протест во Москва

На протестот против рускиот претседател Владимир Путин во Москва уапсена е Јулија Навални, сопругата на главниот противник на Путин, Алексеј Навални. Информацијата за апсењето...