Ознака: собраниска седница

Одбиени амандмани на ВМРО-ДПМНЕ за предложените измени на Законот за работни...

Непочитување на Уставот и законите и кршење на конвенциите за човекови права и европските директиви за работно време и на цивилизациската придобивка од осум...

Законите за коридорите 8 и 10д по скратена постапка и со...

Собранието денеска треба да ја започне 115. седница на која треба да ја утврди потребата за носење на неколку закони поврзани со изградбата на...

Обвинувања, реплики и контрареплики на денешното продолжение на собраниска седница за...

Меѓусебни обвинувања, реплики и контрареплики, се дел од денешното второ продолжение на 104. собраниска седница. Пратениците повторно ги спротивставија ставовите околу владината коалиција и...

Пратениците ги оставија телефоните и чантите – седницата на Комисијата за...

Директорот на Агенцијата за национална безбедност (АНБ), Виктор Димовски побара денешната седница на собраниската Комисија за надзор на работата на безбедносните служби на која...

Поради недостигот на електрична и топлинска енергија, Собранието изгласа продолжување на...

На денешното продолжение на 86-тата седница, Собранието изгласа продолжување на рокот на кризните состојби заради недостиг на електрична енергија на територијата на цела држава, како...

Собраниската седница прекината по помалку од половина час поради незавршената работа...

Денешната 86-та собраниска седница не траеше ниту половина час, бидејќи сѐ уште матичните комисии ја немаат завршено работата за првите четири точки од дневниот...

Собраниската расправа по Информацијата за францускиот предлог и преговарачката рамка продолжува...

Расправата по Информацијата за содржината на Предлог преговарачката рамка за пристапните преговори на Македонија со Европската Унија, предложена од страна на Претседателството на Франција...

Пратениците од СДСМ образложуваа закони, ВМРО-ДПМНЕ со транспаренти ја почна блокадата

На собраниската седница на која пратениците од ВМРО-ДПМНЕ истакнуваа транспаренти, со што ја стартуваа најавената активна блокада на законодавниот дом,  координаторката на пратеничката група...

Пратенички прашања пред малкумина министри

На претпоследната собраниска седница годинава, наменета за пратенички прашања, доминираа расправи поттикнати од интересот на пратениците за теми што ја преокупираа јавноста во последниов...

Собраниска комисија ќе расправа за евроинтеграциите по блокадата на Франција

Претседателот на Комисијата за европски прашања на Собранието, Артан Груби, за денес закажа тематска седница на Комисијата, посветена на евроинтегративните процеси во Македонија по...