Ознака: скопје смарт сити

Шилегов: Скопје станува град без шалтери преку „Скопје смарт сити“

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, на денешната прес-конференција ги презентираше главните придобивки од проектот паметен град – „Скопје смарт сити“ на кој Град Скопје...