Ознака: синови

Лидерот на Хамас, Исмаил Ханија ја потврди смртта на неговите синови

Лидерот на „Хамас“ Исмаил Ханија во интервју за телевизијата „Ал Џезира“ ја потврди смртта на своите синови и рече дека Израел ги убил, воден...

Синови на поранешни фудбалски ѕвезди сега се на сцената

Турам и Веа со трансферите во Италија одат по стапките на своите татковци, а во овој период на сцената се и други синови на...

Синовите на Мијалкови демантираат дека претепале момче

Синовите на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков и на ексдиректорот на Царинската управа, Влатко Мијалков, Александар и Филип, преку допис до медиумите реагираат и...

Татко и синови од Арачиново уапсени поради криумчарење и продажба на...

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, во соработка со Одделот за специјални операции вчера уапсиле пет лица, припадници на криминална група за...