Ознака: сингапур

Твитер-дипломатија и политичко рандеву во Сингапур

Многу актери се вклучени во решавање на замрзнатото севернокорејско прашање за истото тоа да заврши со неуспех. Истовремено, неговото решавање ќе го иницира и...

Трамп и Ким Јонг-ун ќе се сретнат во луксузниот хотел „Капела“

Американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун ќе се сретнат на 12 јуни во луксузниот хотел „Капела“ на островот Сентоса во Сингапур,...

Трамп сепак ќе се сретне со Ким во Сингапур?

Многу добро се подготвуваме во врска со средбата на врвот со Северна Кореја. Сѐ се одвива убаво. Ќе видиме на 12 јуни во Сингапур....

Најпрометната авиолинија во светот e Сингапур- Куала Лумпур

Авиолинијата помеѓу Сингапур и Куала Лумпур, е најпрометна меѓународна рута во светот, соопшти ОАГ Авиејшн. Авионите за една година до крајот на февруари 2018 година...

Угина првиот поларен мечок роден во тропски краеви

Сингапур во среда тагуваше по првата поларна мечка што дојде на свет во тропските краеви, а кој на возраст од 27 години ветеринарите морале...