Ознака: сингапур

Македонските вина на промоција во Сингапур, се отвораат нови пазари...

Со звуците на македонскиот кавал, под слоганот „Богатство од стариот свет“, со поддршка на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ), во Сингапур се...

Хакери украле лични податоци за поголем дел од населението во Сингапур

Хакери украле лични податоци од 1,5 милиони пациенти, жители на Сингапур, односно податоци на една четвртина од жителите, соопшти сингапурското Министерство за здравство. Тие упаднале...

Милион ипол жители на Сингапур цел на хакерски напад

Хакери украле лични податоци на над милион ипол жители на Сингапур, што е една четвртина од вкупното население во земјата, јави Би-би-си. Податоците се преземени...

Сингапур потрошил 12 милиони долари за самитот Трамп- Ким

Сингапур, кој беше домаќин на неодамнешниот самит на американскиот претседател Доналд Трамп и лидерот на Северна Кореја Ким Џонг-ун, потрошил 12 милиони долари за...

Ракување што го менува светот

Во декларацијата по историската средба во Сингапур, Доналд Трамп и Ким Јонг-ун се обврзуваат за нови односи помеѓу САД и Северна Кореја, денуклеаризација на...

На раскрсница

Очите на светската јавност се свртени кон Сингапур каде што денес треба да се сретнат претседателот на САД, Доналд Трамп, и лидерот на Северна...

Доналд Трамп и Ким Џонг-ун потпишаа „сеопфатен“ документ

Американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун потпишаа денеска „сеопфатен" заеднички документ.  - Тоа беше прекрасен ден и ние многу научивме еден за...

Самитот Трамп – Ким, почеток на долг процес на отворен дијалог

На историски самит во Сингапур утре треба да се состанат американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун во обид да постигнат...

Ким Јонг-ун пристигна во Сингапур

Севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун вчера пристигна во Сингапур, два дена пред долго очекуваниот самит со претседателот на САД, Доналд Трамп. Предвидено беше Ким да...

Средба на американски и севернокорејски претставници во Сингапур

Претставници на делегацијата на американскиот претседател Доналд Трамп се сретнаа утрово во Сингапур со севернокорејски официјални лица, соопшти Белата куќа. Американскиот амбасадор во Филипини и...