Ознака: руски пасоши

Русија подели 1,5 милиони пасоши на жителите од украинските окупирани територии

Русија додели 1,5 милиони пасоши на жителите од украинските регионите што се под руска окупација, изјави денеска рускиот премиер Михаил Мишустин. Тој додаде дека одлуката...

Киев бара државите да не ги признаваат руските пасоши на жителите...

Киев ќе побара од другите земји да се воздржат од признавање на руските пасоши издадени на жителите на Донбас, изјави украинскиот премиер Владимир Гројсман...

Руските пасоши ќе им ја зголемат слободата на движење на жителите на Донбас

Со добивањето руски пасош, жителите на Донбас добиваат документи кои се признати не само во Русија туку и во цел цвет, вели портпаролот на...