Ознака: регулаторна

Августовските сметки на БЕГ се сторнирани, граѓаните ќе добијат нови, истакна...

Граѓаните на градот Скопје да бидат спокојни, сметките на БЕГ за топлинска енергија се сторнирани и ќе добијат нови корегирани сметки за месец август,...

Од полноќ дизелот и лесното масло послапуваат за еден денар, цената...

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Македонија донесе Одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек...

Од полноќ поскапуваат горивата

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, од ноќеска на полноќ се зголемуваат во просек за 2,57 отсто. Малопродажната цена...