Ознака: Раул Гонзалес

Гонзалес искрен по „катастрофата“ на ПСЖ: Тешко дека ќе одиме на...

Пари Сен Жермен, со нов тим направен за освојување на Лигата на шампионите, во саботата доживеа тежок 34:24 пораз во првиот четврт-финален дуел кај...

Брестовац: Вистинско време за селекторски предизвик

Данило Брестовац е 20-от селектор на македонскиот машки ракометен национален состав. Од осамостојувањето на Македонија, на клупата на репрезентацијата имаше 24 селекторски промени, вклучувајќи...

Успехот и неуспехот на кантар, што ќе превагне?

Патот до успехот најчесто води преку куп неуспеси. Отсекогаш било така. Она на што се помислува кога ќе се каже „тие имаа среќа“, во...

Ракометната репрезентација ќе го добие 20-от селектор?

РФМ и Гонзалес се спогодија да ја прекинат соработката, предвидена да трае до 2020 година. Од осамостојувањето на Македонија на клупата на машката репрезентација...

Многу варијанти, мечот со Исланд веројатно клучен

Македонија сигурно оди понатаму на СП 2019 ако не ги загуби двата преостанати меча во групата (Шпанија и Исланд), а постојат уште неколку други...

Раул: Задоволен сум, но предизвиците допрва следат

Селекторот на репрезентацијата на Македонија, Раул Гонзалес беше задоволен по денешната победа над Бахреин на СП, но сподели дека вистинскиот предизвик за нашите ракометари...

Гонзалес ги одреди ракометарите кои ќе се соочат со Јапонија

Селекторот на македонската репрезентација Раул Гонзалес одлучи со кои шеснаесетмина ракометари ќе се обиде да ги освои првите бодови на Светското првенство. Македонија денеска се...

Гонзалес: Можеме да успееме само ако играме како тим

Македонија мора да победи на првиот меч против Јапонија, а потоа ќе мислиме на вториот натпревар. Нема да биде лесно, против себе ќе имаме...

Македонија шести пат ќе настапи на ракометен мундијал

Македонската машка ракометна репрезентација, предводена од селекторот Раул Гонзалес, од 11 до 27 јануари ќе биде дел од 26-то Светското првенство (СП), кое првпат...

Гонзалес против Србија ќе ги уигрува сите 20 ракометари

Денеска и утре Македонија треба да одигра два тест-меча како подготовка за настап на Светското првенство од идниот петок во Германија и во Данска Македонската...