Ознака: Ракометната

Ракометната федерација и Дејан Георгиевски на врвот

И овој пат има големи изненадувања и нејаснотии, кои сигурно ќе предизвикаат бурни реакции, како кај клубовите така и кај спортистите Агенцијата за млади и...

Како да произведеме квалитетен МКД-производ?

Сегмент што е многу суштински, тоа се луѓето што треба да ги „обликуваат“ нашите идни ракометари. Многу често последните петнаесетина години слушаме дека ракометна...

Мукаетов: Сите заедно да продолжиме да работиме за доброто на ракометот

Благодарен сум на поддршката што ја добивам сите овие години и ветувам дека и понатаму со сите сили ќе продолжиме да работиме за доброто...

Ракометната репрезентација очнува нов циклус за ЕП

Селекторот Данило Брестовац нема да може да смета на тројца ракометари, а тројца нема да играат и за Финска на мечот вечерва во Скопје,...