Ознака: ракоментна репрезентација

Проверени имиња на списокот на Лазаров за двомечот со Данска

Новиот селектор на ракометната репрезентација на Македонија, Кирил Лазаров, го објави списокот на играчи за претстојниот двомеч против светскиот првак Данска, во рамки на...

Ракометарите најавуваат нови победи во новиот дрес

Ракометната федерација на Македонија (РФМ), во соработка со брендот „Хумел“ и „Д-спортска опрема“, денеска го промовираа новиот дрес што ќе го носат македонските ракометари...

Гонзалес: За мечот со Грција е најважно да ги коригираме грешките

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Раул Гонзалес е задоволен од победата над Турција (31-27) во рамките на 1. коло од квалификациите за Европското првенство во...