Ознака: Продадени

Продадени акциите на ФК Пелистер

И покрај што засега нема официјална потврда за тоа, сепак од извори блиски на „Нова Македонија“ дознаваме дека акциите на фудбалскиот клуб Пелистер,  се...

„Џорданки“ продадени за 152.500 долари

Патики на Мајкл Џордан биле главна атракција на меѓународната аукција, на која биле понудени само патики на поранешни кошаркарски ѕвезди. Патиките на онлајн аукција „Гејмерс...

Десетте најскапо продадени уметнички дела во 2020-та

Ниту оваа крајно необична, бурна 2020 година на најбогатите на светот не им беше некаква пречка во трошењето големи пари на уметнички дела, наведува...

По „нобелот“ продадени над милион книги на Олга Токарчук

Во Полска се продадени повеќе од милион примероци од книгите на Олга Токарчук, откако Шведската академија во октомври одлучи да ѝ ја додели Нобеловата...

Продадени души

Со години, во времиња кога сатирата се сметаше за облик на отпор кон неправедната власт и за храброст, Македонија ги имаше „К-15“ како свои...