Ознака: починат маж

Маж починал од струен удар во Маркова Сушица

Во објект во сeло Маркова Сушица, Скопско, викендов, бил пронајден починат М.Д.(28) од село Елово, Скопско. Како што соопшти МВР, случајот бил пријавен во СВР...

Мажот пронајден мртов во куќа во Кавадарци бил избоден и запален,...

Првичниот наод од обдукцијата врз телото на починат маж кое беше пронајдено во семејна куќа во Кавадарци на 8 септември, покажа дека починатиот бил...

Починат маж пронајден во стан во Аеродром

Синоќа во стан во Аеродром бил пронајден починат маж. Според информациите на СВР Скопје, се работи за Џ.М. кој бил најден во сопствениот стан. Смрт...

Човек пронајден починат кај охридското село Лескоец

Тело на починат маж било пронајдено во охридското село Лескоец, соопшти полицијата. „На 03.09.2021 во 14,20 часот во СВР Охрид било пријавено дека во сeлото...

Починат маж пронајден во стан во Тетово

Вчера попладне во стан во Тетово бил пронајден мртов 47-годишен маж. Според информациите од МВР, во СВР Тетово било пријавено дека во сопствениот стан на...

Маж пронајден починат во близина на своето возило на шумски пат...

На шумски пат во атарот на струшкото село Делгожда вчера бил забележан починат маж во чија близина се наоѓало неговото превртено возило. Според информациите од...

Маж починал во автобус во Скопје

Во попладневните часови на 24 август во скопската полиција било пријавено дека во автобус на булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов има починато лице. Полицијата излегла на...

Почина маж што се преврте со трактор

Тракторист почина во несреќа во селото Дулица, на место викано „Цебовци“. - Додека Ќ.С.(47) од с.Дулица управувал трактор „фергусон“, се превртел со тракторот и починал...

Починат маж пронајден кај Тиквешко Езеро

Во близина на Тиквешкото Езеро, во атарот на село Ресава, вчера било пронајдено починато лице. Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Кавадарци и...

Починат маж пронајден во запуштена сендвичарница во Тафталиџе

Безживотно машко тело е пронајдено кај поранешната сендвичарница „Густав“ на улица Дрезденска во скопската населба Тафталиџе. Неофицијално станува збор за сопственикот А.Р. кој престојувал...