Ознака: Падрино Лопес

Армијата на Венецуела лојална на Мадуро, не го признава Гуаидо

Армијата на Венецуела одби да го признае претседателот на Парламентот Хуан Гуаидо за привремен претседател, соопшти министерот за одбрана Падрино Лопес. – Војниците не го...