Ознака: отстапување

Косово да отстапи, порачаа ЕУ и САД

Подготвил: Mарјан Велевски На Косово му беше испорачано сериозно предупредување од страна на Соединетите Американски Држави и Европската Унија, дека треба да отстапи во тензичниот...

Заев и Ахмети се договорија последните 100 дена од мандатот премиер...

Наместо премиер-Албанец, лидерите на СДСМ и ДУИ Зоран Заев и Али Ахмети се договориле на последните 100 дена од мандатот на новата Влада, да...