Ознака: „Оскари“

Победата на „Паразит“ значи напредок, но дали ќе има револуција?

Авторка: Ен Хорнадеј, филмска критичарка Вашингтон пост „Паразит“, кој е темен комичен трилер чие дејство се одвива среде судирот на економските класи во денешна Јужна Кореја,...

Брет Пит се шегуваше за импичментот, а Хоакин Феникс се осврна...

Бред Пит по повод добивањето на својот прв „оскар“, во неделата ја забавуваше публиката, при што на своите коментари им даде политичка нота. - Ми...

Еминем го заспа Скорсезе

На годинешното доделување на „оскарите“ познатиот рапер Еминем го изведе својот хит „Lose Yourself“ од филмот „Осум милји“ за кој освои „оскар“ во 2003...

„Паразит“ ги собра „оскарите“ и испиша историја 

Јужнокорејскиот филм „Паразит“ е добитник на четири оскари – за најдобар филм, најдобар странски филм, најдобра режија и за оригинално сценарио. Ова е првпат филм...

Почестени сме што бевме номинирани покрај одлични филмаџии со смели приказни

Членовите на тимот на „Медена земја“, преку социјалните мрежи им се заблагодарија на сите што ги бодреа и веруваа во нив, за време на...

„Оскарите“ не ја позлатија „Медена земја“

„Медена земја“ не успеа да го освои „оскарот“ во ниту една од двете категории во кои беше номиниран на 92-то свечено доделување на престижните...

„Медена земја“ не успеа во првиот обид – „Американска фабрика“ е...

„Медена земја“ не успеа да го освои „оскарот“ во првата категорија во која е номиниран - за најдобар документарен филм, на 92-то свечено доделување...

Екипата на „Медена земја“ блесна заедно со холивудската елита

Екипата на „Медена земја“, продефилира на црвениот тепих пред театарот „Долби“ во Лос Анџелес, во пресрет на церемонијата на доделувањето на „оскарите“. Фотографии и видео-снимка...

ФОТОВЕСТ: Екипата на „Медена земја“ подготвена за црвениот тепих

Екипата на „Медена земја“ е подготвена за црвениот тепих на „оскарите“, како што може да се забележи на фотографијата објавена на социјалните мрежи, во...

Пчелите – наши амбасадори и хранители

ВО ИСЧЕКУВАЊЕ НА НАЈАВЕНИТЕ „ОСКАРИ“ ЗА „МЕДЕНА ЗЕМЈА“ Дури и како загрозен вид, пчелите можат да станат вреден извор на финансии, кои ќе го полнат...