Ознака: онлајн-настава

Децата да учат онлајн, а родителите по кафеани – има ли...

Зголемувањето на бројот на нови случаи на ковид-19 и ширењето на сојот омикрон предизвика загриженост меѓу дел од родителите кои бараат онлајн настава во...

Средношколците во Тетово и Гостивар продолжуваат со онлајн-настава

Владата донесе одлука наставата во средните училишта во Тетово и Гостивар да продолжи да се изведува онлајн до 20 септември наместо до 14 како...

Во средните училишта во Тетово и Гостивар наставата ќе се одвива...

Учениците од средните училишта во Тетово и во Гостивар ќе ја почнат учебната година со онлајн настава, истакна министерот за здравство, Венко Филипче во...

Граѓанските организации бараат онлајн настава за сите

Родителот да избере дали неговото дете ќе посетува настава со физичко присуство или пак истата ќе биде онлајн, ова го побараа денеска претставници од...

Уметност креирана од детски раце

Ретроспектива на само мал дел од вложениот труд, амбиција, интерес за спознавање на визуелниот свет,како резултат на различни мотиви, техники, теми, задавани од страна...

Меѓаши бара да се затворат градинките и онлајн настава за сите...

Првата детска амбасада во светот Меѓаши соопшти дека е загрижена од новите мерки на Владата и Министерството за здравство во врска со спречување на...

Царовска: Над 90 отсто од учениците успешно следат онлајн настава

На ниво на цела држава, 90,2 отсто успешно следат онлајн настава, рече министерката за образование и наука Мила Царовска при денешната работна посета на...

Царовска: Нема ширење на ковид-19 во училиштата

Немаме ширење на ковид-19 во училиштата, додека не се создадат услови за затворање остануваме на овој модел, изјави министерката за образование Мила Царовска, како...

СОНК бара да се преиспита наставата со физичко присуство

СОНК бара Министерството за образование и наука да ја преиспита одлуката за настава со физичко присуство, односно да им овозможи на наставниците кои се...

Најголемото основно училиште во Кичево успешно се справува со ковид-19

Во најголемото основно училиште во Кичево ОУ „Санде Штерјоски“, настава со физичко присуство следат 428 ученика од 1-во до 3-то одделение, додека учениците од...