Ознака: одложено судење

Судењето за Зеќири одложено, неизвесно е одржувањето и на наредното –...

Вештакот кој го ангажираше судијката Фанка Јанчулева-Михаиловска известил дека обвинетиот Мухамед Зеќири не е способен да следи судења поради нарушено здравје. Со ова се...

Супервештачењето за „Тендери“ сè уште не е завршено, судењето презакажано за...

Главната расправа за предметот „Тендери“ насрочена за утре се презакажува за 16 февруари, бидејќи предметот со сите списи сè уште не се вратени од...

Одложен затворот за Бобан Илиќ, кој го прегази малиот Алмир

Кумановскиот суд ја уважи жалбата на обвинителството за одлагање на почеток на издржување казна затвор за осудениот Бобан Илиќ, кој во 2016 година го...

Се одложи судењето за организаторите на „27 април“

Се одложи првото рочиште на кое Трајко Вељаноски, Миле Јанакиески, Спиро Ристовски и Владимир Анастасовски се обвинети како организатори на настаните од 27 април. Четворицата...

„Топлинк“ одложен поради „ТНТ“ – Јанакиески е обвинет во двата случаи

Рочиштето за предметот „Топлик“ се одложи поради „ТНТ“, бидејќи ексминистерот Миле Јанакиески е обвинет во двата предмета. Судијата Осман Шабани им кажа на обвинетите...

Адвокатот Страшевски: Трајковски е во подобра состојба

Адвокатот Јовица Страшевски кој го застапува Тони Трајковски во случајот „ТНТ“, по одложувањето на денешното судење рече дека неговиот клиент е веќе во подобра...

Одложено судењето за несреќата кај Ласкарци

Судењето за катастрофалната несреќа кај Ласкарци во која животот го загубија 16 лица, кое беше закажано за денес, беше откажано поради отсуство на еден...

Сведоците не се појавија на рочиштето за „Тендери“

Поради неприсуство на повиканите сведоци за случајот “Тендери” на Специјалното јавно обвинителство денешното рочиште се одложува за 4 април. Во судница беше присутна првообвинетата поранешната...