Ознака: Огнен Ставрев

Почина судијата Огнен Ставрев кој изрече пресуди за „Змиско око 1“,...

На 63-годишна возраст почина судијата Огнен Ставрев од скопскиот Кривичен суд. Тој 25 години судеше во двата скопски основни судови. Тој судеше значајни предмети...

Судењето за „ТНТ“ ќе продолжи по празниците

Барањето на обвинителот Бурем Рустеми за одвојување на постапката во случајот „ТНТ“ и да продолжи судењето за Елизабета Најдовска, Миле Јанакиевски и Никола Груевски,...

Боледувањето на судијата Ставрев го одложи рочиштето за „ТНТ“

Денешното рочиште на случајот „ТНТ“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за 30 август бидејќи судијата кој го води предметот, Огнен Ставрев, е на...