Ознака: Ник Кејв

Фотографска изложба посветена на Ник Кејв во КИЦ

Осмото издание на фестивалот за музички документарни филмови „Скопје синема сити“ ќе се отвори со изложба на српскиот рок-фотограф Немања Ѓорѓевиќ. Изложбата е насловена...

Изложба на фотографии од Ник Кејв во КИЦ

Годинешното, осмо издание на филмскиот фестивал „Скопје синема сити“ ќе започне со изложба на фотографии од Ник Кејв од реномираниот српски фотограф Немања Ѓорѓевиќ....

Ник Кејв, Ерик Клептон, Роби Вилијамс преку аукција помагаат на загрозените...

Ерик Клептон, Ник Кејв, Лијам Галагер, Нил Роџерс, се само дел од славните рок и блуз музичари, кои своите предмети ги подарија на аукција,...

Ник Кејв ѝ подарил 5.000 книги на Данската кралска библиотека

На веб-страницата „Реде хенд филс“ еден обожавател го прашал познатиот австралиски музичар, композитор, писател, сценарист и глумец Ник Кејв (63) дали може да направи...